Masters Polska 2016
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 06, kwiecień 2016 18:46

10 kwietnia 2016 roku w Brusach, odbędzie się Puchar Polski - I turniej zaliczany do rankingu Masters Polska 2016. Puchar Polski będzie inauguracja rozgrywek Masters Polska 2016 w Polsce. Na cały cykl składa się 5 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone 3 klasyfikacje: drużynowa, par oraz indywidualne panów i pań.
Turnieje będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce,– tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają w każdym turnieju 4 rundy po 40 rozdań.
Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Polska 2016, przewidzieli 50 sztuk pucharów oraz nagród rzeczowych. Do wygrania w każdym z turniejów w kategorii open, będzie telewizor min 28 calowy. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.
W Masters Polska 2016 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 10 drużyn, 10 par, 15 panów oraz 5 pań. Dla zwycięzców w kategorii indywidualnej pań i panów, przygotowano nagrody w postaci telewizorów. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 80 nagród i pucharów na finał Masters Polska 2016, który odbędzie się podczas Szabli Niepodległości 6 listopada w Szemudzie.
Do rankingu Masters Polska 2016 będą się zaliczały następujące turnieje: Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, Tarcza Polski, Mistrzostwa Europy i Super Puchar Polski.
W Masters Polska 2016, nie wprowadzono zmian w regulaminie. Zasady sportowe oraz organizacyjne będą takie same jak w 2015. W rywalizacji par nie będzie możliwości skorzystania z JOKIERA - zawodnika rezerwowego. Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Polska 2016, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu.
Ranking Masters Polska 2016, zapewni Państwu niezapomniane emocje, podobne do tych, które były w ubiegłym roku. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo wyrównana i dopiero ostatni turniej wyłonił zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Tytułów Super Mistrzów, będzie bronić zespół Chojny Chojnice – kpt. Alfred Kosecki, Andrzej Gradowski, Józef Wysocki i Bogdan Wenderski. W rywalizacji par Alfred Kosecki i Józef Wysocki – Chojny Chojnice. Indywidualnie Alfred Kosecki – Chojny Chojnice i Bernadeta Banowska – Orły Rumia.
Patronat honorowy:
Do rywalizacji w Masters Polska 2016, zaprasza:










(Mirka Wasilke - pierwsza z prawej)

















