Kościerzyna. Tadeusz Mikietyński wygrywa II edycję Kościerskich spotkań z „Baśką”
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 26, marzec 2014 11:07

Zawodnicy rywalizowali od listopada 2013r. – do 18 marca 2014r., w cyklu turniejów o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna.
Jest to już druga edycja tych rozgrywek, pod patronatem Burmistrza Zdzisława Czucha. Do rywalizacji przystąpiło 37 zawodników (w tym 5 pań) z Kościerzyny i okolic. Spotkania baśkarzy, dzięki wsparciu Kościerskiego Domu Kultury odbywały się dwa razy w miesiącu. Zawodnicy rozgrywali dwie rundy po 40 rozdań.
W klasyfikacji końcowej po rozegraniu 20 rund, najlepszy okazał się Tadeusz Mikietyński, który wyprzedził Marcina Sędzickiego Jagiełło Tadeusza.
Najlepsza z pań okazała się Teresa Grudzień, która w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce.
Klasyfikacja II edycji Kościerskich spotkań z „Baśką”:
|
Miejsce |
Zawodnik |
pkt |
|
1 |
Mikietyński Tadeusz |
69 |
|
2 |
Sędzicki Marcin |
64 |
|
3 |
Jagiełło Tadeusz |
52 |
|
4 |
Grudzień Teresa |
51,5 |
|
5 |
Bronk Bogdan |
50 |
|
6 |
Kosznik Jan |
49 |
|
7 |
Kwidzyńska Halina |
48 |
|
8 |
Latoszewski Leszek |
47,5 |
|
9 |
Szczypior Adam |
47 |
|
10 |
Hapka Andrzej |
46 |
2 kwietnia o godz. 18.oo w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie odbędzie się podsumowanie sportowych zmagań w tradycyjnej kaszubskiej grze karcianej "Baśka".
Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Pan Zdzisław Czucha Burmistrz Miasta Kościerzyna.
Kościerzyna/Mieczysław Ceplin










(Mirka Wasilke - pierwsza z prawej)

















