Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Żelistrzewo. Kontra Radoszewo zwycięzcą Tarczy Kaszub

zelistrzewo16032014

16 marca w Żelistrzewie w Wiejskim Domu Kultury , zawodnicy rywalizowali o Tarczę Kaszub. Turniej był rozgrywany z okazji XV-lecia Powiatu Puckiego.

Turniej rozgrywano wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce jako najstarszym trumfem – tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań.
W turnieju udział wzięło 93 zawodników oraz 23 drużyny z Kaszub i Pomorza.

Patronat honorowy:
• Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego – Jan Kleinszmidt
• Starosta Pucki – Wojciech Dettlaff

Tarcza Kaszub indywidualnie dla Domieniackiego Tadeusza – Tornado Lębork, który wyprzedził Scheibę Zbigniewa – Kontra Radoszewo oraz Henryka Radtke – Kłos I Werblinia. Pozostałe miejsca zdobyli Tomasz Putkowski – Dampol – Gdynia, Urich Jerzy – Tornado Lebork i Brzorzowski Andrzej – Brzozaki Mechowo.
Wśród pań, najlepsza okazała się Dominik Maria – Kłos I Werblinia. Drugie miejsce dla Szczypior Grażyny – Emeryci Mrzezino. Trzecie miejsce zdobyła Lademann Gertruda - Sami Swoi Puck.

Drużynowo zwyciężyła Kontra Radoszewo – Scheiba Zbigniew, Ratnau Gerard, Dzeżdżon Zbigniew, Labuda Kazimierz, przed Tornado Lębork, drużyną Przyjaciele Żelistrzewo oraz Brzozaki Mechowo i Kłos I Werblinia.

Współorganizatorem Tarczy Kaszub, było Starostwo Powiatowe w Pucku

Wyniki: TUTAJ

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg