Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-pp-br-19         baner-Pch-19

Chojnice. Kazimierz Ekman i Chojny Chojnice zdobywają Bramę Pomorza.

181014Chojnice19

14 października w Chojnicach odbył się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Turniej o Bramę Pomorza był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju zostało rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju został Ekman Kazimierz - Baszta Bytów. Drugie miejsce zajął Górski Ryszard – Pogorszewo. Trzecie miejsce wywalczył Piełowski Janusz - Kaszebe Baszka Nowa Karczma. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Dąbrowski Sławomir - Hotel Zamek Gniew, Żmuda Trzebiatowski Zygmunt - Brama Chojnic, Pieńczewski Józef - AS PIK I Chełmża i Zatorski Henryk - AS PIK III Chełmża. Najlepszą zawodniczką turnieju została Bernadetta Banowska z MKS Chojnice.

Turniej par wygrali Pieńczewski Józef i Orłowski Lech z As Pik I Chełmża. Drugie miejsce zajęła para Wysocki Józef i Partyka Ireneusz - Chojny Chojnice. Natomiast na trzecim miejscu finiszowali Górski Ryszard i Rojek Zdzisław – Pogorszewo.

W rywalizacji zespołów wygrały Chojny Chojnice – kpt. Gradowski Andrzej Wenderski Bogdan, Wysocki Józef i Partyka Ireneusz. Drugie miejsce zajął As Pik Chełmża – kpt Orłowski Lech, Pieńczewski Józef, Rzymski Roman i Grabowski Rafał. Trzecie miejsce zajęła Baszta Bytów – kpt. Paszke Ireneusz, Bołtroczyk Maria, Ekman Kazimierz i Malek Tadeusz. Wśród najlepszych zespołów turnieju, sklasyfikowano także: Asy Chojnice, Orły Klawkowo, Bory Tuchola i As Pik III Chełmża.

Turniej o Bramę Pomorza, był rozgrywany w ramach Dni Kultury Kaszubsko - Pomorskiej 2018. Brama Pomorza, została rozegrana w Zespole Szkół Nr 7, w Chojnicach.

Patronat honorowy:

Stanisław Skaja – Starosta Chojnicki

Janina Kosiedowska – Prezes Oddziału ZKP w Chojnicach

Organizatorem turnieju o Bramę Pomorza, był Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Chojnicach.

masters-pomorze

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg