Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Biało-czerwoni grali w 128-rozdaniowym pojedynku składzie: Piotr Gawryś - Michał Klukowski (obaj AZS Politechnika Wrocławska), Krzysztof Jassem - Marcin Mazurkiewicz, Jacek Kalita - Michał Nowosadzki (wszyscy Konkret Chełmno). Funkcję niegrającego kapitana sprawował Piotr Walczak, a coacha - Stanisław Gołębiowski. 19-letni Klukowski jest najmłodszym zawodnikiem w historii światowego brydża, który sięgnął po trofeum Bermuda Bowl.

 

Końcówkę finału można porównać do czwartkowego meczu Szkocja - Polska, kiedy to w doliczonym czasie gry Robert Lewandowski zdołał wepchnąć piłkę do bramki i było 2:2. W Madrasie remisu wprawdzie nie było, ale na pięć ostatnich rozdań prowadzili Szwedzi. Finisz w wykonaniu naszych zawodników był imponujący i niezwykle emocjonujący. Aż się wierzyć nie chce, że tak było. Zawał serca, łzy, radość. Dla takiej chwili warto działać - powiedział prezes PZBS Radosław Kiełbasiński, pełniący też funkcję wiceprezydenta WBF (World Bridge Federation).

 

Dyrektor biura zarządu głównego związku Sławomir Latała dodał: - Przedsmak tego, co się działo w decydującym o trofeum boju mieliśmy w półfinale, kiedy to po dramatycznym meczu pokonaliśmy Anglików 207:205. Ze Szwedami prowadzenie w ciągu trzech dni finału zmieniało się kilkadziesiąt razy.

 

Był to dopiero drugi finał Bermuda Bowl w historii polskiego brydża. Pierwszy raz narodowy zespół wystąpił w nim w 1991 roku w Jokohamie, przegrywając walkę o złoto z Islandią.

Nazwa głównego turnieju związana jest z miejscem pierwszych mistrzostw świata w 1950 roku na Bermudach, za które uważany jest pojedynek potęgi w tamtych latach Ameryki z kopciuszkiem, jakim była Europa.

 

Medaliści 42. Mistrzostw Świata w brydżu sportowym Bermuda Bowl:

1. Polska

  Piotr Gawryś - Michał Klukowski (obaj AZS Politechnika Wrocławska)

  Krzysztof Jassem - Marcin Mazurkiewicz

  Jacek Kalita - Michał Nowosadzki (wszyscy Konkret Chełmno)

2. Szwecja

3. USA


Źródło: PAP/Interia.pl

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg