Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Fair Play - Baszka, Kop, Lës

Fair play - gra prowadzona w sposób uczciwy, szlachetny, zgodny z przepisami; pojęcie służące do określania najważniejszych wartości, które powinny cechować współzawodnictwo sportowe.

Fair Play:

  • Zwycięstwo przyjmuj w sposób skromny a porażkę godnie

  • Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

  • Pokonaj przeciwnika umiejętnościami a nie zachowaniem agresywnym

  • Nie stosuj nieczystych zagrań

  • Nie graj pod wpływem alkoholu

  • Nie pal papierosów

  • Nie podważaj decyzji sędziów

Zasady Fair Play:

Zasada 1: Na turnieju przestrzegam regulamin zawodów
Zawodnik powinien zachowywać się w taki sposób, by cechowały go zasady dobrego wychowania. Uczestnicząc w turnieju zawodnik akceptuje regulamin zawodów

Zasada 2: Przy stole nie jestem sam
Zawodnik szanuje przeciwnika, współzawodnictwo to dla niego rywalizacja, szacunek dla przeciwnika.

Zasada 3: Przestrzegam przepisy gry
Przestrzeganie przepisów gry nie prowadzi do sytuacji konfliktowych

Zasada 4: Panuję nad emocjami
Zawodnika cechuje samokontrola, zasady dobrego wychowania i fair play - nie pouczamy innych, nie hałasujmy.

Zasada 5: Kontroluję tempo grania
Dostosujmy szybkość grania do partnerów, nie rozmawiamy, pilnujemy czasu rozgrywki.

Zasada 6: Sytuacje sporne rozstrzyga sędzia
Sytuacje sporne miedzy zawodnikami przy stoliku rozstrzyga tylko sędzia zawodów.

Zasada 7: Zakończenie gry
Zawodnicy podają sobie ręce i wychodzą z sali. Zawodnicy nie sprawdzają wyników innych zawodników i im nie przeszkadzają w rozgrywce

Zasada 8: Protokół odnosimy do stolika sędziowskiego
Zawodnicy odnoszą podpisany protokół, długopis i karty do stolika sędziowskiego. Następnie sprawdzają wyniki turnieju na ekranie rzutnika

Zasada 9: Oczekiwanie na ogłoszenie wyników końcowych turnieju
Zawodnicy oczekując na ogłoszenie wyników czekają przy stolikach, nie przeszkadzając komisji sędziowskiej, żeby nie spowodować błędów w liczeniu wyników. Do sędziego głównego w tym czasie można zgłaszać protesty dotyczące gry i zawodników.

Zasada 10: Ogłoszenie wyników końcowych turnieju
Zawodnicy odbierają puchary i nagrody oraz pozują do pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg