21 grudnia 2013 r. w Wiejskim Domu Kultury w Mechowie odbył się ósmy turniej Puckiej Ligi Baśki 2013/2014. W turnieju wzięło udział 138 zawodników w tym 6 kobiet z 25 drużyn.
Turniej zakończył się zwycięstwem Zdzisława Bekisz (Asy Darzlubie) przed Andrzejem Willa (Huragan Smolno) oraz Mieczysławem Dampc (Szpela II Władysławowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Asy Darzlubie grająca w składzie: Zdzisław Bekisz, Bogusław Rost, Jan Głowienka, Bogdan Semmerling, Marek Klecha oraz Jerzy Sahs przed drużyną OSP Mrzezino oraz ekipą Gran Krokowa.
Piętnastu najlepszych zawodników, dwie najwyżej sklasyfikowane kobiety oraz 5 najlepsze drużyn zostało uhonorowanych oraz nagrodami rzeczowymi.
Następny turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie w Wiejskim Domu Kultury w Mechowie 29 grudnia (niedziela) o godz. 1400.
Pełną klasyfikację można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki - www.pucka-liga-baski.pl
info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl
Czołówka klasyfikacji indywidualnej ósmego turnieju:
Lp. |
Nazwisko i imię |
Drużyna |
Punkty stolikowe |
1. |
Bekisz Zdzisław |
Asy Darzlubie |
190 |
2. |
Willa Andrzej |
Huragan Smolno |
162 |
3. |
Dampc Mieczysław |
Szpela II Władysławowo |
152 |
4. |
Balewski Mieczysław |
Fox Gdynia |
138 |
5. |
Radtke Marek |
Kłos Werblinia |
134 |
6. |
Borkowski Jerzy |
Remus Żelistrzewo |
123 |
7. |
Okulski Antoni |
Strzecha Starzyno |
120 |
Rost Bogusław |
Asy Darzlubie |
120 |
|
9. |
Miślisz Szczepan |
OSP Mrzezino |
116 |
10. |
Palczykowski Dawid |
Brzozaki Mechowo |
111 |
11. |
Adas Mateusz |
Szpela I Władysławowo |
106 |
12. |
Bałachowski Wacław |
Remus Żelistrzewo |
105 |
13. |
indywidualnie |
103 |
|
14. |
Szczypior Grażyna |
Emeryci Mrzezino |
100 |
15. |
Dorsz Józef |
OSP Mrzezino |
96 |
Czołówka klasyfikacji drużynowej ósmego turnieju:
Lp. |
Drużyna |
Punkty stolikowe |
1. |
Asy Darzlubie |
415 |
2. |
OSP Mrzezino |
307 |
3. |
Gran Krokowa |
300 |
4. |
Brzozaki Mechowo |
270 |
5. |
Pianka Gdynia |
245 |
6. |
Strzecha Starzyno |
224 |
7. |
Rekowianie Rekowo |
217 |
8. |
Kłos Werblinia |
214 |
9. |
Fox Gdynia |
189 |
Remus Żelistrzewo |
189 |
Czołówka klasyfikacji indywidualnej po ośmiu turniejach:
Lp. |
Nazwisko i imię |
Drużyna |
Duże Punkty |
Małe Punkty |
1. |
Radtke Marek |
Kłos Werblinia |
416 |
628 |
2. |
Kaźmierczak Mariusz |
Gran Krokowa |
390 |
591 |
3. |
Szlas Andrzej |
Rekowianie Rekowo |
348 |
484 |
4. |
Dominik Juliusz |
Kłos Werblinia |
330 |
385 |
5. |
Sitarz Adam |
Szpela II Władysławowo |
323 |
414 |
6. |
Scheiba Zbigniew |
Kłos II Werblinia |
316 |
507 |
7. |
Kreft Kazimierz |
Pianka Gdynia |
313 |
465 |
8. |
Ellwart Eugeniusz |
OSP Gnieżdżewo |
306 |
503 |
9. |
Kwidziński Kazimierz |
Kłos Werblinia |
296 |
459 |
10. |
Koziróg Ryszard |
Gran Krokowa |
292 |
57 |
11. |
Matysiak Marian |
Fox Gdynia |
291 |
490 |
12. |
Miszka Bogdan |
Remus Żelistrzewo |
279 |
110 |
13. |
Dawidowski Andrzej |
Rekowianie Rekowo |
277 |
338 |
14. |
Drzeżdżon Jan |
Strzecha Starzyno |
264 |
248 |
15. |
Szopa Henryk |
Sokół Strzelno |
252 |
338 |
Czołówka klasyfikacji drużynowej po ośmiu turniejach:
Lp. |
Drużyna |
Duże Punkty |
Małe Punkty |
1. |
Kłos Werblinia |
940 |
2236 |
2. |
Brzozaki Mechowo |
715 |
1615 |
3. |
Gran Krokowa |
715 |
1453 |
4. |
Strzecha Starzyno |
710 |
1838 |
5. |
Pianka Gdynia |
705 |
1635 |
6. |
Sokół Strzelno |
685 |
1494 |
7. |
OSP Mrzezino |
625 |
1212 |
8. |
Rekowianie Rekowo |
620 |
1326 |
9. |
Fox Gdynia |
550 |
1179 |
10. |
Kłos II Werblinia |
545 |
1046 |